درباره من
 • نام و نام خانوادگی
  شکوفه دیوانی
 • نام و نام خانوادگی به انگلیسی
  Shokofeh Divani
 • شماره ثبت
  5301
 • زادگاه
  مرکزی
 • زادروز
  12 آبان 1330
بیوگرافی ورزشی

بانو شکوفه دیوانی در سال 1330 در شهر اراک به دنیا آمد . از همان اوان کودکی، استعداد زیادی در زمینه های گوناگون ورزشی داشته و روحیه منعطف ، آمادگی بدنی و علاقه مندی وی  موجب شد والدینش در کنار تحصیل ، امکان پرداختن به فعالیتهای ورزشی را نیز به طور برنامه ریزی شده برای ایشان  فراهم آورند . نخستین فعالیت ورزشی ایشان ، باله بود که انجام آن از سن چهارسالگی موجب انعطاف پذیری کامل جسمانی ایشان گردید . پس از آن، از سنین نوجوانی به سایر رشته های ورزشی از جمله شنا و والیبال علاقه مند شده و در رشته های یادشده نیز موفقیت هایی کسب نمود.

 

خانم شکوفه دیوانی به دلیل اهمیت زیادی که برای شکوفایی معنوی و رشد و تعالی ذهنی قایل می باشد ، به ورزش یوگا جذب شد و به یادگیری و آموزش یوگا ، زیر نظر یکی از اساتید برجسته آنگریوگا پرداخت و به مدت 12 سال به عنوان مربی ارشد یوگا همّ خود را مصروف ترویج این ورزش نمود. طی این سال ها رفته رفته با هنرهای رزمی نیز آشنا شد و سرانجام در سال 1373 به بنیانگذار ووشوی ایران، استاد بزرگ تایچی چوان، مرحوم استاد حسین داوودی پناه (داداشی) معرفی شدند و به هنرهای رزمی علاقه مند شد ، در محضر استاد بزرگ به فراگیری تایچی چوان پرداخت و از آن زمان تا کنون شبانه روز و بی وقفه به آموزش و ترویج این هنر رزمی می پردازد که در عین ظرافت و توازن و زیبایی ضامن سلامتی جسم و روح و ایجاد آرامش و تمرکز بسیار برای افرادی است که به این هنر روی می آورند.

استاد دیوانی در طول این سالها در مسابقات زیادی شرکت نموده و موفق به کسب مقام های ارزنده ورزشی گردید . در اولین دوره مسابقات بانوان، ایشان به کسب دو مدال طلا نایل گردید و نیز در مسابقات بین المللی هنگ کنگ در سال 2009 نیز موفق به کسب دو مدال طلا و در سال 2016  در چین به کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز نایل آمد . ایشان در مسابقات جهانی ووشو شائولین (ژنگ ژو چین) سمت مربی تیم بانوان مسابقات را عهده دار بود. همچنین در مدت فعالیت خود، مسابقات و همایش های بسیاری  برگزار نموده که در ایجاد انگیزه و علاقه برای هنرجویان نقش بسزایی داشته است. به موازات تمام فعالیت های یاد شده ، استاد دیوانی مطالعات بسیاری در زمینه خواص درمانی تایچی چوان انجام داده و در این راستا با مراکز علمی و دانشگاهی نیز همکاری داشته است.

طی سالیان متمادی در زمینه ی آموزش تایچی چوان، استاد شکوفه دیوانی کتب و جزواتی در زمینه فرم های پیوسته تایچی و فرم های تک حرکتی چی کونگ ترجمه و تألیف نموده است که تا کنون 2 جلد از این کتاب ها در دسترس هنرجویان قرارگرفته و جلد سوم آن نیز در دست تألیف می باشد .

همچنین ورزش تای چی را تا عرصه ی سینما و تئاتر پیش برده ، زیرا که معتقدند انعطاف پذیری از ملزمات هنر نمایش است. ایشان با اجرای برنامه ی آموزشی در تلویزیون موجب شناساندن تای چی در ایران و در سطح بین المللی گردیده است .

استاد دیوانی که در سال 1385 طی تقدیرنامه ای از سوی استاد بزرگ به لقب “بانوی تایچی ایران” مفتخر گردیدند.ایشان هدایت تیم قوی مربیان مجرب و کارآزموده را بر عهده دارند که طی این سالها تحت تعلیم و زیر نظر ایشان به آموزش تایچی مشغولند. ایشان در حال حاضر سرپرستی تایچی بانوان را در انجمن تایچی چوان کشور عهده دار هستند.

رشته های ورزشی
ویدئو آپارات
شبکه های اجتماعی و ورزشی من