مناظره متولیان قبلی و فعلی فدراسیون کشتی در خصوص ابهامات مالی

با حضور بنی‌تمیم و اسلامی؛

مناظره متولیان قبلی و فعلی فدراسیون کشتی در خصوص ابهامات مالی

متولیان پیشین و کنونی فدراسیون کشتی صبح امروز در یک مناظره ویژه مبنی بر ابهامات مالی و مباحث مطرح شده در این خصوص به اظهار نظر پرداختند.

به گزارش خبرنگار مهر حمید بنی تمیم سرپرست پیشین فدراسیون کشتی در گفتگو با رادیو تهران نسبت به برخی ابهامات و مباحث مالی مطرح شده اخیر در این فدراسیون واکنش نشان داد.

بنی‌تمیم در ابتدا به بدهی ۳۱ میلیاردی فدراسیون کشتی واکنش نشان داد و آنرا کمتر این مبلغ خواند و گفت: خودم از جنس کشتی هستم و قصد حاشیه سازی در این رشته را ندارم اما را موظف می‌دانم از عملکرد همکارانم در هفت سال گذشته دفاع کنم. ما با رئیس کنونی فدراسیون کشتی رفاقت ۲۰ ساله‌ داریم و همین مساله دلیل نمی‌شود تا بخواهیم عملکرد یکدیگر را زیر سوال ببریم. وی و همکارانش در یکسال گذشته زحمت زیادی کشیده‌اند به خصوص در شرایط خاصی که به دلیل کرونا و شرایط اقتصادی در کشور به وجود آمده، اما این‌ دلیل نمی‌شود که عملکرد متولیان قبلی را زیر سؤال ببریم.

وی ادامه داد: در گام اول باید در خصوص درآمد و حمایت ها، یک تعریف مشخص داشته باشیم. برای من سؤال است که کمک‌های وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، خیرین و همچنین فروش خدمات‌ مثل کلاس‌های داوری و مربیگری، اسپانسر و صندوق سرمایه‌گذاری به صورت نقدی جمعاً چقدر بوده است.

در ادامه هادی اسلامی مشاور مالی فدراسیون کشتی نیز در پاسخ به این مسایل گفت: به هیچ عنوان قصد نداریم عملکرد مدیران گذشته را زیر سوال ببریم. صحبت‌های من بر مبنای گزارش‌های حسابرسی است و صورت‌های مالی که طبق آن در سال ۹۸ حدود ۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون درآمدهای غیرنقدی داشتیم. ضمن اینکه طبق آئین‌نامه فدراسیون‌ ما باید این رقم را در دفاتر ثبت کنیم، چراکه این‌ها درآمدهای فدراسیون است و توسط توانایی‌های رئیس فدراسیون کسب شده است. البته این ارقام خیلی بیشتر بوده که فقط توانسته‌ایم ۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون از آن را ثبت کنیم. از سوئی دیگر ما بازسازی خانه کشتی را هم در دستور کار اجرایی داشتیم که هزینه آن خیلی بیشتر از این حرفهاست، ولی شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی فقط این مبلغ را برای ما تأیید کرده است.

بنی‌تمیم در پاسخ به این اظهارات در رابطه با درآمدهای فدراسیون کشتی تصریح کرد: رئیس فدراسیون کشتی گفته با توجه به شرایط خاص از وزارت ورزش درآمدی نداشته، البته ورودی هر فدراسیونی از وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و اسپانسر مشخص است. شما اعلام کردید ما ۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون از اسپانسر گرفته‌ایم. این مبلغ تا ۳۸ میلیارد خیلی فاصله دارد. هر کسی که از کنار فدراسیون کشتی بگذرد که طلبکار نیست  که البته بحث من شرکت توسعه و تجهیز نیست.

سرپرست پیشین فدراسیون کشتی ادامه داد: در طول آن هفت سال، پرونده‌های حقوقی متعددی داشته‌ایم که یکی از آنها تولیدکننده تشک‌های کشتی است و پرونده آنها هنوز به نتیجه نرسیده و رأیی صادر نشده است. بدیهی است نمی توان آنرا جزو بدهی‌ها آورد. فدراسیون با نظر رئیس، سنوات تمام کارکنان را به صورت یکجا پرداخت می‌کند که این هم جزوبدهی‌های فدراسیون سابق تلقی نمی‌شود.

بنی‌تمیم در خصوص شرکت توسعه و تجهیز نیز گفت: قبل از آمدن کریمی، فدراسیون‌ها با این شرکت مشکل داشتند که با آمدن او رویکرد و موضع فدراسیون‌ها تغییر کرد. من با رسول خادم با او جلسه گذاشتیم که به ما گفت می‌داند بعضی از فدراسیون‌ها دارای کمپ‌های تیم ملی هستند و درآمدی ندارند. هدفش این بود که جلوی ماندن و افزایش بدهی‌ها را بگیرد و سپس برای بدهی‌ها یک چاره‌اندیشی کند. در آن زمان ما ۹ میلیارد بدهی داشتیم که قرار شد تا سقف ۵ میلیارد آن، بصورت تهاتر عمل شود.

دبیر اسبق فدراسیون کشتی به بدهی‌های فدراسیون در ریاست رسول خادم هم اشاره کرد و گفت: طبق مصوبه مجمع  که در مهر ماه سال ۹۷ برگزار شد و رقمی حدود ۶ میلیارد تومان در حضور آقای داورزنی به تصویب رسید.

در ادامه این مناظره، اسلامی نیز در رابطه با حسابرسی سال ۹۷ گفت: گروهی که حسابرسی سال ۹۷ را انجام دادند، همان گروهی است که مورد اعتماد فدراسیون بوده اگر تناقضی در گزارش‌ها باشد باید حسابرسان حضور پیدا کنند و توضیح دهند. به هر حال فکر نمی‌کنم تناقضی در این خصوص وجود داشته باشد.

اسلامی افزود: فدراسیون یک بدهی به اتحادیه جهانی کشتی داشته‌ که حسابرس قبلی آنرا در گزارش نیاورده است. بدهی به شرکت تجهیز نیز در بدهی‌ها وجود ندارد. این‌ها مبالغ به هر حال بدهی محسوب می شود. فدراسیون‌ها نهاد غیردولتی هستند و ما از دولت، فقط کمک و حمایت می‌گیریم.

بنی‌تمیم در این بخش از مناظره گفت: اگر بحث مجمع برای ما مستند است به آن اکتفا کنیم، نمی‌شود در خصوص آن بی توجه بود. اگر مجمع برگزار شده و این مبالغ را تأیید کرده، چرا بدهی‌ها تفکیک نشده؟ در زمان بهروز نعمتی که برای مدتی سرپرست فدراسیون بود، چقدر بدهی وجود داشت؟ در ضمن نباید بدهی‌های شرکت توسعه را همه به گردن فدراسیون گذشته بیندازیم. از مبلغی که آن شرکت مدعی بوده ما ۵ میلیارد را تهاتر کردیم که صورت جلسه‌های آن وجود دارد.

اسلامی نیز در خصوص ۵ میلیارد پرداخت شده به شرکت توسعه و تجهیز گفت: دوستان باید استعلام بگیرند که شرکت توسعه و تجهیز، این رقم را به بدهی‌ها بازگردانده، چون قرار بود این رقم برای بازسازی‌ها هزینه شود و دوباره آن را به بدهی‌ها بازگرداندند.

بنی تمیم به بدهی اتحادیه جهانی کشتی هم واکنش نشان داد و گفت: بخش عمده این بدهی‌ها که ۱۱۸ هزار دلار آن مربوط به میزبانی جام‌جهانی است باید توسط میزبان که استان خوزستان بود، پرداخت کند. تفاهم‌نامه آن وجود دارد. بخش دیگری از این بدهی‌ها هم مربوط به جرائم دوپینگ است که تعیین تکلیف نشده آیا این جریمه باید از ورزشکار گرفته شود یا فدراسیون پرداخت کند؟  مبلغی هم در رابطه با بدهی علیرضا کریمی بوده و دیگر بدهی‌ها هم در خصوص ثبت‌نام داوران و ورزشکاران است. تفاهم‌نامه‌ها با اتحادیه جهانی نوشته شده که ما در هر مسابقه ۱۰ هزار دلار پرداخت کنیم که در زمان من ۲۰ هزار دلار آن پرداخت شد. من بحث بدهی اتحادیه جهانی را رد نمی کنم، این بدهی‌ها شاید خود ما را هم زیر سؤال می‌برد که البته ۷۰ درصد آن در خصوص ورزشکاران دوپینگی است.

بنی‌تمیم با اظهار تعجب از اعلام رقم ۶۰ میلیاردی فدراسیون کشتی گفت: با این رقم مشکل دارم، چراکه عدد واقعی، آنقدر نیست. نمی‌شود هر کسی از کنار فدراسیون عبور کند، بگوید من طلبکار هستم و دوستام هم آنرا صورتجلسه کنند و جزو بدهی‌ بیاورند!

در پایان این مناظره ، مشاور مالی فدراسیون کشتی هم در پاسخ به اظهارات بنی تمیم گفت: ۱۱۸ هزار فرانک میزبانی جام جهانی هیچ ارتباطیبه ۱۲۶ هزار فرانک بدهی‌ ما اتحادیه جهانی ندارد. شرکت تجهیز و توسعه هم به ما ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون بدهی اعلام کرد و مکتوب آنرا به ما دادند. در خصوص تولیدکننده تشک هم باید بگویم بدهی‌ مذکور، حدود ۲ میلیارد تومان است که ما فقط آنرا به عددی که از زمان قدیم در دفاتر قرار داشته به مبلغ ۴۵۰ میلیون تومان شناسایی کردیم.

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه